140 journos

140 journos

BİYOGRAFİ

İlkokuldan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı ve müzik eğitimini konservatuara girerek üniversiteye kadar devam ettirdi. üniversitede orkestra şefliği ve bestecilik okuyan cem roma santa cecilia academy’de şeflik ve bestecilik ve film müziği eğitimine devam etti. türkiyeye döndükten sonra bir süre müzik öğretmenliği ve orkestra çalışmalarına devam etti ancak çalışmalarına karşılık bulamayacağını düşünerek yeni fikirlerin peşinde koşmaya başladı.

140journos’u kurdu hayata geçirdi. Yurttaş Gazeteciliği kavramıyla türkiyeyi tanıştırdı. Bu çalışma Harvard’da ve Columbia School of Journalism de ödüllere layık görüldü. bu sırada kurucularından olduğu Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nde, Haydarpaşa Garında Amerikan Seçim izleme etkinliği / Follow Hub, Galata Kulesinde Online Debate / Socialist, Galata Rum Okulunda Türkiyenin ilk büyük hackathonlarından biri olan / TSRRF etkinliklerini yarattı ve yönetti.

Gastronomika markasını kurarak SALT Beyoğlunda deneyim mutfağı yarattı ve Anadolu mutfağının popülerleşmesi için farklı etkinlikler ve ticari modeller geliştirdi. “höşmerim de cheescake kadar cool olur mu?” sloganıyla Anadolu mutfağının bugünkü modern popülerliğine erişmesini sağladı.

Yeni nesil haberleşmenin ve gazeteciliğin AR-GE’sini yapmaya devam eden cem 140journos’da habitat haberciliğini kurarak tüm sosyal medya araçlarına yayılan ilk haber kanalı oldu. Türkiye’de whatsapp yayıncılığını başlatan ilk projeyi hayata geçirdi.

Ve 140journos’un video haberciliğine geçişini sağladı. Aldığı film müziği eğitimini hikaye anlatma becerisiyle bir araya getirerek çarpıcı ve cesur gerçekliği akıcı ve ilgi çekici bir belgeselciliğe dönüştürerek yeni ve sanatsal bir anlatım tarzını ortaya koydu ve “Türkiyeyi anlamak için” düsturuyla üretmeye devam etti.

Şimdi Türkiyeyi anlamak hedefine Türkiyeye dair veri çalışmaları yaparak, hukuk alanında inovatif fikirler geliştirerek ve online bir ajans kurarak devam ediyor.

All sessions by 140 journos

how to break taboos?

27 Eki 2019
16.20-17.00