vıttorıo zagaıa

vıttorıo zagaıa

BİYOGRAFİ

İtalyan zanaatkar bir baba ve Gökçeadalı Rum bir annenin oğlu olarak 1974’te Tophane’de; İtalyan yokuşunda İtalya Hastanesinde doğdu, Beyoğlu’nda büyüdü, İtalyan Lisesinde okudu. Lakabı ise “Il Turco”.

1989 yılında lisede okurken bir yandan yarı zamanlı olarak “Doğru düzgün, ahlaklı, vicdanlı ve dürüst bir insan olmayı bana öğrettiler, ölene kadar müteşekkirim” dediği Şark Ekspres Gemi Acentalığı şirketinde çalışmaya başladı.

1997 yılında henüz 23 yaşındayken iki arkadaşıyla birlikte kendi uluslararası taşımacılık ve lojistik şirketi olan Galata Taşımacılık’ı kurdu. Bu şirket, 2017’de Türkiye’nin en büyük 500 Hizmet İhracatçısı listesinde yer aldı. 2006 yılında ise hobisi olan fitness’ı işe dönüştürdü ve, 2018’de Türkiye’de “Great Place to Work” sertifikasıyla anılmaya hak kazanan AVV A.Ş. isimli şirketi kurdu.

Bu şirketle fitness ve wellness sektöründe lider olan İtalyan “Technogym The Wellness Company”nin Türkiye, Türkmenistan ve KKTC distribütörlüğünü aldı. AVV son 5 yılda tüm dünyada 100’ün üzerindeki Technogym distribütörü arasında ilk 3’e girdi.

2007 yılında İtalya ve Türkiye arasındaki iş ve sosyal ilişkileri küresel anlamda verdiği emekler üzerine İtalyan hükümeti tarafından “şövalyelik” merterbesinde devlet nişanı aldı. Kendisi aynı zamanda 2011 yılından beri bir yandan da Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nin Türkiye Fahri Konsolusuğunu yürütüyor.

Türkiye’yi seviyor; sevmekle kalmıyor, taşın altına elini koyuyor. Gelişmesi için, eksiklerini kapatmak için, onu yüceltmek için uğraşlar veriyor. Bu sebeple yurt dışında lakabı “Il Turco”.

Zagaia, “İstanbul’da yaşanabilecek en organize kaosta yaşadım” diyor ve ekliyor; “80’li yıllarda Taksim, Beyoğlu, Tophane üçgeninde yaşadım. Her şeyi gördüm, hem gündüz hem gece… Ermeni, Musevi, Rum, Levanten, Laz, Kürt, Çerkez, Roman ve niceleriyle yan yana yaşadım, sadece isimlerini bildim çünkü herkesin etnik kimlikleri her zaman ve sadece kendilerinde saklıydı.” Vittorio Zagaia aynı zamanda; Türkçe’nin dışında İtalyanca, Yunanca, İngilizce, Fransızca konuşuyor, Almanca’yı zorluyor.

All sessions by vıttorıo zagaıa

How to start early?

26 Eki 2019
14.50-15.30